Anasayfa HaberEtkinlik İstanbul Film Festivali 2021’i Yeni Yılın Üç Ayına Yayılacak Çevrimiçi Film Programıyla Karşılıyor
İstanbul Film Festivali 2021'i Yeni Yılın Üç Ayına Yayılacak Çevrimiçi Film Programıyla Karşılıyor

İstanbul Film Festivali 2021’i Yeni Yılın Üç Ayına Yayılacak Çevrimiçi Film Programıyla Karşılıyor

Karanlık Sinema

İstanbul Kültür Sanat Vakfı (İKSV) tarafından düzenlenen İstanbul Film Festivali’nin yılın ilk üç ayına yayılacak dopdolu çevrimiçi gösterim programı 1 Ocak 2021 Cuma günü, festivalin çevrimiçi platformu filmonline.iksv.org’ta başlıyor.

2020 yılında birçok yeniliğe ve başarıya imza atan İstanbul Film Festivali, yıl boyunca çevrimiçi ve fiziki olarak gerçekleştirdiği toplam 176 film gösterimiyle Türkiye’nin dört bir yanından 190 binin üzerinde izleyiciye ulaştı. COVID-19 nedeniyle ilk planlanan tarihinde düzenlenemeyen İstanbul Film Festivali’ni yeni kurduğu gösterim platformuyla çevrimiçine taşıyan İKSV, festivali tüm Türkiye’yle buluşturmanın sevinciyle yıla veda ediyor.

İstanbul Film Festivali 2021’de de izleyicisinden uzak kalmamak için filmonline.iksv.org adresinde yıl boyunca çevrimiçi gösterimlerine devam edecek. İstanbul Film Festivali Çevrimiçi Gösterim Programı kapsamında 2020’nin ilk üç ayı boyunca her hafta sonu üç farklı film gösterime girecek. İlk gösterimler yeni yılın ilk gününde, 1 Ocak’ta, her zamanki gibi 21.00’de başlayacak.

Yılın ilk haftasının filmleri

Yılın ilk haftasının ilk filmi, ekim ayında Filmekimi Galaları kapsamında sinemalarda gösterilen, François Ozon’un son filmi 85 Yazı / Eté 85 / Summer of 85. 2 Ocak Cumartesi günü 21.00’de, Berlin Film Festivali’nde En İyi Senaryo ödülünü kazanan Favolacce / Bad Tales (Damiano & Fabio D’Innocenzo) gösterime giriyor. 3 Ocak Pazar 21.00’de rock’n’roll dünyasından unutulmaz anları yakalayan efsanevi fotoğrafçı hakkındaki Fotoğrafı Göster: Jim Marshall’ın Hikâyesi / Show Me the Picture: The Story of Jim Marshall gösterime girecek.

filmonline.iksv.org adresinden izlenecek filmlerin biletleri aynı sitede satılacak. Bilet alınan filmler, gösterime açık kaldıkları 5’er gün boyunca izlenebilecek. Her hafta sonu yeni eklenen filmler 5 gün sonra 21.01’de gösterimden ve sistemden kalkacak. Önceki seçkilerde olduğu gibi her seansın bilet kapasitesi sınırlı. Filmlere tek tek bilet alınabileceği gibi ay boyunca gösterilecek 15 filmin tümünü içeren Kombine Film Paketi de daha avantajlı bir fiyatla satın alınabilir. Türkçe altyazılı olarak yapılacak gösterimlere yalnızca Türkiye’den erişilecek.

Mobil Uygulama yayında!

IOS ve Android versiyonları ile İstanbul Film Festivali çevrimiçi gösterim platformu filmonline.iksv.org sayfasının mobil uygulaması şimdi yayında. Mobil uygulama, hem güncellemeleri daha kolay takip edebilmek hem de filmonline.iksv.org hesabından bileti alınan filmleri izleme deneyimini arttırmak ve kolaylaştırmak amacıyla tasarlanmıştır.

İKSV Film Online mobil uygulaması ile web sitesi üzerinden bilet aldığınız ve hesabınıza eklenen filmleri listeleyebilir, izleyebilir, Chromecast ve Airplay ile televizyonunuza yansıtabilir ve internet olmadan izlemek üzere uygulamaya kaydedebilirsiniz.

Mobil uygulamayı App Store ve Google Play’den indirebilirsiniz.

İstanbul Film Festivali Çevrimiçi Gösterim Programı Ocak ayı filmleri:

 • Fotoğrafı Göster: Jim Marshall’ın Hikâyesi / Show Me the Picture: The Story of Jim Marshall / Alfred George Bailey / İngiltere, ABD
 • Çarpışma / Crash / David Cronenberg / Kanada
 • Çirkin Masallar / Favolacce / Bad Tales / Damiano & Fabio D’Innocenzo / İtalya, İsviçre
 • Geçmişi Silmek / Effacer l’historique / Delete History / Benoît Delépine, Gustave Kervern / Fransa, Belçika
 • Şarlatan / Charlatan / Agnieszka Holland / Çek Cumhuriyeti, İrlanda, Slovakya, Polonya
 • İlk ve Son İnsanlar / Last and First Men / Jóhann Jóhannsson / İzlanda
 • Port Authority / Danielle Lessovitz / ABD, Fransa
 • Colectív / Collective / Alexander Nanau / Romanya, Lüksemburg
 • 200 metre / 200 Meters / Ameen Nayfeh / Filistin, Ürdün, Katar, İtalya, İsveç
 • 85 Yazı / Eté 85 / Summer of 85 / François Ozon / Fransa, Belçika
 • Umudun Dili / Persian Lessons / Vadim Perelman / Rusya, Almanya, Belarus
 • Malmkrog / Cristi Puiu / Romanya, Sırbistan, İsviçre, İsveç, Bosna Hersek, Kuzey Makedonya
 • Merkez Üssü / Epicentro / Hubert Sauper / Avusturya, Fransa
 • Kör Nokta / L’Angle mort / Blind Spot / Pierre Trividic, Patrick Mario Bernard / Fransa
 • Jumbo / Zoé Wittock / Fransa, Belçika, Lüksemburg

Biletler

Çevrimiçi gösterimlerin biletleri 28 Aralık Pazartesi 10.30’dan itibaren filmonline.iksv.org adresinde satışa açılacak.

Tek film: 11 TL

15 filmlik ocak seçkisi kombine paket: 130 TL

Siyah ve Beyaz Lale Kart üyeleri her zamanki gibi biletlerini gönderilecek indirim kodlarıyla %25; Kırmızı, Turuncu ve Sarı Lale Kart üyeleri ise %20 oranında indirimle satın alıyor.

İKSV tarafından 2002 yılından bu yana sürdürülen İKSV Lale Kart Üyelik Programı, altı farklı kategoride bir araya getirdiği 3.000’e yakın kültür-sanat dostuna vakfın düzenlediği etkinliklerde ayrıcalık ve öncelik sağlıyor. Ön satış dönemini kaçırmamak, öncelik ve indirimlerden faydalanmak için: http://www.lalekart.org/

İstanbul Film Festivali söyleşileri İKSV YouTube sayfasında

Film söyleşilerini kaçıranlar ya da yeniden izlemek isteyenler İKSV YouTube sayfasını ziyaret edebilir ve kanala abone olarak yapılacak söyleşilerden haberdar olabilir.

Söyleşiler için: https://youtube.com/playlist?list=PLuQa3KrjTxnQ0h7r87YxlLUy5VC2nsd9E

Kaynak: Basın Bülteni

Benzer Yazılar

Yorum Yazın