5 Ara 2013

Online Sinema Dergileri

Müge İbrikçi Baran
Ücretsiz Sinema Dergileri

İnternet üzerinden ücretsiz olarak okuyabileceğiniz sinema dergilerinin bir listesini hazırladım. Aşağıdakiler haricinde gözümden kaçmış sadece sinema üzerine olan Türkçe online dergiler varsa yorum olarak yazabilirsiniz veya twitter, facebook üzerinden de bildirebilirsiniz. Liste güncellenecektir.
Hayal Perdesi  (Eski sayıları)
Japon Sinema Dergisi

4 yorum :

 1. Filmstudio dergisinin ikinci sayısına bir dergici ve art director gözüyle baktım. Görsel olarak etkili ve oldukça özenli hazırlandığı belli. Üst düzey ve profesyonel bir bakış açısının hakim olduğu her sayfada kendini gösteriyor. Sayfalar bazen Vangogh'un tabloları kadar enerjik ve renkli, bazen Matisse'in resimleri kadar güçlü ve yalın. Takdire şayan. Aynı özenin editoryal olarak da gösterilmesini umuyor ekibe başarılar diliyoruz. Bu arada zevkle okuduğumuzu ve TV ile ilgisi olmayanların bile ilgisini çektğini de belirtmeliyim. Devam... Selin Yalçın

  YanıtlaSil
 2. Film Studio hakkında konuşmak istiyorum. Öncelikle derginin yeni yazarlarındandım ancak daha başlamadan bitti çünkü yazara özgürlük tanımıyorlar ve sürekli müdahale ediyorlar. Köşe yazısı istiyoruz deyip beğenmiyorlar ve onu dosyaya çeviriyorlar... Sizce böyle bir dergi iyi olabilir mi? Üstüne üstlük derginin künyesinde irtibat numarası bile yok. Programlanmasının da bedava olduğunu söyleyeyim isteyen herkes dergi oluşturabilir o siteden, sadece modifiye ediyorlar. Daha sayarım gider...

  YanıtlaSil
 3. Herkes Film Studio için yorum yapınca merak ettim. İlk yorumu yazan kişi belli ki derginin sahibi filan olmalı. Yoksa Magazin / TV formatında vasat bile olmayan içi boş bir dergi.100 sayfası varsa içindeki yazıları toplasan 10 sayfa etmez. :)

  YanıtlaSil
 4. Sinema sektöründe dergilerin kapandığı dönemde, Sinema Terspektif isimli bir yayın, taze kan olarak yayın hayatına başlamış. Akıcı ve farklı bir anlatım tarzı var. Cesaretlerinden ve paylaşımlarından dolayı teşekkürler.

  YanıtlaSil